طراحی برندینگ لاتراس / آژانس خلاقیت رایمون 1398/10/26 - تعداد بازدید : 221

لاتراس (در تلفظ فرانسوی) یا همان تراس، در فرهنگ غرب فضایی است برای استراحت، تنفس و آرامش روان؛ فضایی با چشم اندازی زیبا برای برون رفت از فضای محدود خانه یا محل کار، با گلدان‌های کوچک و بزرگ و البته عطر گل‌های رنگارنگ؛ تراس با این تعبیر یعنی حس خوب در کنار هوای خوب!

در طراحی نشان سعی کردیم احساس رایحه‌ای دل نشین را به تصویر بکشیم. طراحی نشانه نوشته و تلفیق آن با نشان تصمیم بعدی بود که باعث می‌شد لاتراس را همیشه با فلسفه اصلی خود همراه کند؛ احساسی صمیمی از نشان در کنار استواری نام برند.

با توجه به اینکه لاتراس قصد داشت در بازار ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس هم فعالیت داشته باشد، نشانه نوشته فارسی نیز بر اساس اسلوب نشان انگلیسی طراحی شد.

در فاز اول لاتراس با اسپری‌های خوشبوکننده وارد بازار شد. ۲۴ رایحه متفاوت که نت های آن توسط تیم تحقیق و توسعه لاتراس آمیخته شد. چالش بعدی ما رسیدن به یک استراتژی هدفمند برای طراحی بسته بندی ها بود که با جلسات متعدد به ایده ی شهرهای مشهور جهان رسیدیم. هر شهر هویت، ساختار و اتمسفر خاص خودش را دارد، مخصوصا معماری منحصر به فردی که با بناهای خاص، خود را به دنیا معرفی می کند؛ بنابراین هر کدام از رایحه ها را به یک شهر ارتباط دادیم و با این ایده لاتراس می تواند به گوشه گوشه ی دنیا سفر کند که در ادامه به این ۲۴ رایحه اضافه خواهد شد و شهرهای بیشتری به این مجموعه خواهند پیوست.

در طراحی بسته بندی‌ها بر اساس ایده‌های به دست آمده تصمیم گرفته شد که از تکنیک تصویرسازی آبستره (abstract illustration) استفاده کنیم. بعد از انتخاب شهرها، بناهای مهم و تاثیرگذار آنها انتخاب و تصویرسازی شد. با توجه به هویت و حال و هواى کلى هر شهر، رنگها انتخاب و در نهایت بسته بندی ها دیزاین شدند.

لاتراس به عنوان یک پروژه بین المللی برندینگ در عین جذاب و مهیج بودن، به شدت سخت و پیچده هم بود. زیرا این برند در فازهای بعدی به محصولات دیگری در حوزه خشبوکننده ها فکر می کند که هر لاین از این محصولات نیاز به یک تفکر جدید و استراتژی های خاص خود در دیزاین دارد. آژانس خلاقیت رایمون همچنان در حال ایده پردازی و تلاش برای حضور محصولات جدید لاتراس است. لاتراس به سفارش گروه شکوفامنش بوده که بیش از ۴۰ سال سابقه ارتباط و همکاری با برندهای بزرگ بین المللی از جمله نیوا، فیلیپس، لابلو و … را دارد.»